Hvorfor farve sit hår?

Po co zabarwić jego włosy?

Zarchnięcie włosów to duża decyzja. To nie tylko zwiększona konserwacja, ale także zwiększone zaangażowanie w dbanie o jego włosy. Więc jeśli rozważasz farbowanie włosów, oto kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć.

Dlaczego należy pokolorować włosy

Istnieje wiele powodów, dla których należy pokolorować włosy - od przewagi estetycznej po więcej korzyści zdrowotnych.

Zaletą estetyczną kolorowania włosów jest to, że może zapewnić zupełnie nowy i świeży wygląd. Kolejnym plusem kolorowania włosów jest to, że może on pokryć niechciane plamy lub siwe włosy.

Jeśli chodzi o zdrowie, kolorowe włosy mają również szereg zalet. Na przykład może chronić twoje włosy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, a także może mieć pozytywny wpływ na ogólne zdrowie twojego ciała.

Jakie różne sposoby pokoloruj twoje włosy

Istnieje wiele różnych sposobów pokolorowania włosów. Możesz np. używać Stały kolor, spłucz kolor lub tonowanie. Stały kolor daje najbardziej dramatyczną zmianę koloru włosów, gdy zmienia strukturę włosów i sprawia, że ​​jest ciemniejsza lub jaśniejsza. Kolor płukania to tymczasowy kolor, który nie zmienia struktury włosów, ale nadaje mu bardziej intensywny i mocno kolorowy wygląd. Tonowanie jest mieszanką spłukiwania i stałego koloru, która daje bardziej dyskretną i naturalną zmianę koloru włosów.

Co należy rozważyć przed zabarwieniem włosów

Ważne jest, aby rozważyć niektóre rzeczy przed zabarwieniem włosów. Oto kilka rzeczy do rozważenia:

- Jaki chcesz kolor? Istnieje mnóstwo kolorów do wyboru, dlatego ważne jest, aby mieć pojęcie o tym, jakiego koloru chcesz.

- Ile z twoich włosów chcesz uzyskać kolor? Możesz zdecydować się na farbowanie wszystkich włosów lub po prostu ich część.

- Jak ten nowy kolor pasuje do bieżącego kolor włosów I -klocka? Ważne jest, aby zastanowić się, czy nowy kolor będzie pasował do obecnego koloru włosów.

- Czy istnieje ryzyko związane z farbowaniem włosów? Niektóre rodzaje chemikaliów mogą być szkodliwe dla twoich włosów lub skóry. Przed zakupem produktu należy dokładnie przeczytać informacje o produkcie.

Przepisy na kolorowych włosach

Czy powinieneś farbować włosy, ale masz wątpliwości, jaki kolor będzie cię ubrać? Przeczytaj więc tutaj, gdzie zebraliśmy wiele przepisów na kolorowe włosy, abyś mógł znaleźć idealny odcień dla swoich konkretnych włosów!

Niezależnie od tego, czy jesteś w jasnych, czy ciemnych odcieniach, możesz znaleźć inspirację do nowego koloru włosów wśród tych przepisów. Czy chciałbyś spróbować czegoś zupełnie innego i wyróżniać się z tłumu? Zastanów się więc nad farbowaniem włosów w jednym z bardziej nietypowych odcieni, takich jak zielony lub niebieski. Należy jednak pamiętać, że posiadanie farbowanych włosów wymaga trochę dodatkowej ostrożności - dlatego upewnij się, że używasz odpowiednich produktów do konkretnego rodzaju włosów.

Alternatywy dla kolorowania włosów

Niektórzy ludzie decydują się pokolorować włosy, aby nadać im nowy wygląd, podczas gdy inni chcą ukryć swoje siwe włosy. Istnieje wiele alternatyw dla kolorowania włosów, a wybrany typ zależy od twoich preferencji. Możesz uzyskać profesjonalną pomoc w farbowaniu włosów lub możesz kupić zestaw do koloru włosów i zrobić to sam w domu.

Istnieje wiele różnych sposobów pokolorowania włosów. Coś z najpopularniejszych technik to Ombre, Balayage i najważniejsze informacje. Jeśli nie jesteś pewien, która technika będzie dla Ciebie najlepsza, zawsze możesz porozmawiać z fryzjerem lub kosmetologiem w celu porady.

Ważne jest również, aby rozważyć, czy chcesz użyć półtrwałego lub trwałego koloru włosów. Półprzewodowe kolory będą stopniowo zanikać z czasem,

Wniosek

Mówiąc o zabarwieniu włosów, należy zrobić dwa rozważania: jaki kolor i technikę. Techniki obejmują wszystko, od stałych, półprzewodnikowych i zabarwiających kolorów po atrakcje i balayage. A potem oczywiście istnieje duże pytanie, czy wybrać naturalny czy sztuczny kolor.

Pierwsze pytanie, które zadaje sobie, jest to, co chcesz osiągnąć dzięki nowemu kolorowi włosów. Czy to po prostu smażyć i zwiększyć wygląd, czy chcesz spróbować czegoś zupełnie nowego? Jeśli jest to ten drugi przypadek, dobrym pomysłem może być znalezienie inspiracji gdzieś inaczej niż w lustrze - może w sieci lub w liściach. Jednak niektórzy ludzie nadal wolą iść do fryzjera, aby wydać profesjonalną opinię.

Uwagi (0)

    zostaw komentarz

    Komentarze muszą zostać zatwierdzone, zanim się pojawią