Sulfatfri shampoo hvorfor er det godt

Szampon bez siarczanu, dlaczego to jest dobre

Szampon bez siarczanu, dlaczego to jest dobre

Wiele szamponów i balsamów zawiera siarczany. Siarczany są tanimi, skutecznymi środkami nawilżającymi, które dają pianę, ale mogą być bardzo trudne i denerwujące dla niektórych ludzi. Większość siarczanów zawiera sodowy siarczan laurylu (SLS), który jest najbardziej irytującą substancją. Siarczany są również dostępne jako siarczan amonowa (ALS) i jako siarczan sodu (SLES).

Co to jest siarczan?

Siarczany są rodzajem substancji chemicznych często stosowanych w szamponie do spożywczej i czyszczenia włosów. Niektóre z najczęstszych siarczanów obejmują sód siarczan laurylu (SLS) i Lauret Sulfate (SLES). Niestety leki te mogą być bardzo denerwujące dla skóry głowy niektórych ludzi, szczególnie tych cierpiących na suchą skórę głowy lub łuszczycę. Siarczany mogą również wysuszyć włosy, dzięki czemu stają się one puszyste i trudne do kontrolowania.

Dlaczego szampon bez siarczanu?

Szampon bez siarczanu jest dobry, ponieważ nie wysusza włosów. Siarczany są ostrym składnikiem, który usuwa oleje z włosów, pozostawiając je suche i uszkodzone. Szampon bez siarczanu nie zawiera tych składników i dlatego jest znacznie łagodniejszy dla włosów.

Siarczany w szamponie

Siarczany znajdują się w wielu popularnych szamponach i pomagają spić produkt. Mogą jednak być bardzo trudne zarówno dla skóry głowy, jak i włosów, a także mogą wysuszyć włosy.

Jeden Szampon bez siarczanu Nie zawiera tych szkodliwych składników i dlatego jest znacznie łagodniejszy dla twoich włosów. Ten rodzaj szamponu nie będzie się spierać tak bardzo jak zwykły szampon, ale to nie znaczy, że jest mniej skuteczny. Przeciwnie!

Siarczany nie tylko usuwają powierzchowne tłuszcze ze skóry głowy, ale także biorą ze sobą naturalne oleje. Dlatego szampon bez siarczanu wyczyści skórę głowy w łagodniejszy sposób, bez wysuszenia włosów.

Korzyści z szamponu pozbawionego siarczanu

Szampon bez siarczanu jest dobry, ponieważ:

1. Jest łagodniejszy w kierunku włosów i dlatego lepiej je oszczędzaj
2. Nie wysusza włosów
3. Zachowuje naturalne oleje włosów, które w przeciwnym razie zostałyby zmyte
4. Zmniejsza ryzyko alergii i podrażnionej skóry głowy

Wady szamponu bez siarczanu

Wady szamponu bez siarczanu są takie, że znalezienie dobrego i taniego szamponu pozbawionego siarczanu może być trudne. Ponadto niektóre szampony pozbawione siarczanu mogą zawierać substancje, które nie są tak dobre dla włosów, takie jak Silikon.

Szampon bez siarczanu - dobry pomysł?

Szampon bez siarczanu ma wiele zalet. Po pierwsze, siarczany są bardzo czyszczącymi składnikami, więc jeśli chcesz usunąć tłuszcz lub brud z włosów, najlepszym wyborem może być szampon bez siarczanu. Ponadto siarczany mogą wysuszyć i podrażniać skórę głowy, aby szampon pozbawiony siarczanu może być delikatny.

Wreszcie, wiele popularnych szamponów zawiera chemikalia, takie jak parabeny i ftalanki, które mogą mieć szkodliwy wpływ na twoje zdrowie. Szampon bez siarczanu jest często wolny od tych składników, więc jest to zdrowszy wybór.

Uwagi (0)

    zostaw komentarz

    Komentarze muszą zostać zatwierdzone, zanim się pojawią